IntervjuPalestina

Slåss for palestinsk kultur

Når okkupantene til og med nekter folk å synge, blir kampen for vår kultur livsviktig, sier palestinske Rania Elias og Ahmed Tobasi.

KULTURARBEIDERE: Rania Elias har ledet Yabous Cultural Center i Jerusalem i 25 år og, Ahmed Tobasi jobber ved The Freedom Theatre i Jenin på Vestbredden. KULTURARBEIDERE: Rania Elias har ledet Yabous Cultural Center i Jerusalem i 25 år og, Ahmed Tobasi jobber ved The Freedom Theatre i Jenin på Vestbredden.

De lever i en brutal virkelighet under Israels okkupasjon, Rania Elias fra Øst-Jerusalem og Ahmed Tobasi fra Jenin på Vestbredden. Ikke minst etter at Israel fikk sin mest høyreekstreme regjering noensinne i desember.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Belarus

Den nye tilnær­mingen mellom USA og Belarus er ikke et sunn­hets­tegn, men et spill for galleriet, mener sønnen til en frigitt fagfor­enings­leder. Fortsatt sitter nærmere 1000 fengslet på tvilsomt grunnlag.

Analyse

Ven­strei­kon. Trumps nemesis. Gazas venn. Europas røde Orbán.

Usa

Et flertall av uavhengige velgere i USA støtter enkelte venstre­sa­ker som fremmes av Abdul El-Sayed og andre progres­sive kandidater, viser en måling.