Sv

Vil ha mangfald i partileiinga

Støttespelarane til Marian Hussein meiner at det er på tide at ein person med fleirkulturell bakgrunn kjem inn i partileiinga i SV.

PÅ STORTINGET: Marian Hussein har markert som som helsepolitikar på Stortinget etter at ho vart vald inn i fjor haust. Her er ho saman med avgåande partileiar Audun ­Lysbakken ved opninga av Stortinget etter valet. Foto: Terje Bendiksby/NTBPÅ STORTINGET: Marian Hussein har markert som som helsepolitikar på Stortinget etter at ho vart vald inn i fjor haust. Her er ho saman med avgåande partileiar Audun ­Lysbakken ved opninga av Stortinget etter valet. Foto: Terje Bendiksby/NTB

Til helga skal Sosialistisk Venstreparti arrangere landsmøte. Då skal dei velje både ny leiar og nestleiar i partiet. Camilla Ahamath er leiar i inkluderingspolitisk utval i partiet og tykkjer at det er på høg tid at ein person med minoritetsbakgrunn vert representert i partileiinga i SV:

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Utdanning

Høyre mener de aller minste trenger mer skoletid. – Et kjempe­dår­lig forslag, mener lærer Torunn Vagland Stav, som får støtte av skole­fors­kere.

Arbeidsliv

Arbei­der­par­tiet lovet å reversere taxire­formen innen 100 dager etter 2021-valget. De bruker for lang tid, mener SV-leder Kirsti Bergstø.

Regjeringa

Arbei­dar­par­tiet kan være avhengige av Raudt for å vinne valet. Det er ikkje eit problem, seier Jonas Gahr Støre.