Sv

Vil ha mangfald i partileiinga

Støttespelarane til Marian Hussein meiner at det er på tide at ein person med fleirkulturell bakgrunn kjem inn i partileiinga i SV.

PÅ STORTINGET: Marian Hussein har markert som som helsepolitikar på Stortinget etter at ho vart vald inn i fjor haust. Her er ho saman med avgåande partileiar Audun ­Lysbakken ved opninga av Stortinget etter valet. Foto: Terje Bendiksby/NTBPÅ STORTINGET: Marian Hussein har markert som som helsepolitikar på Stortinget etter at ho vart vald inn i fjor haust. Her er ho saman med avgåande partileiar Audun ­Lysbakken ved opninga av Stortinget etter valet. Foto: Terje Bendiksby/NTB

Til helga skal Sosialistisk Venstreparti arrangere landsmøte. Då skal dei velje både ny leiar og nestleiar i partiet. Camilla Ahamath er leiar i inkluderingspolitisk utval i partiet og tykkjer at det er på høg tid at ein person med minoritetsbakgrunn vert representert i partileiinga i SV:

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Politikk

SV skal få nytt slagord

Revidert nasjonalbudsjett

Leder i loko­mo­tiv­fø­rer­for­bundet raser etter regje­ringens forslag om å selge staten ut av Mantena. Det hele er en misfor­stå­else, svarer Kamzy Gunaratnam.

Arbeidsliv

Forslaget frå regjeringa om at sjuke som hovudregel må gå litt på jobb møter kritikk frå LO, Unio og Norsk Sykeplei­er­for­bund.