Olje og gass

Frykter helgrått Sp

Senterpartiets sentralstyre vil ha bånn gass på norsk sokkel i framtida. Ungdomspartiet varsler klimakamp på landsmøtet neste helg.

OPPONERER: Senterungdommen-leder Andrine H. Seppola utenfor partikontoret i Akersgata i Oslo. Hun er kritisk til et forslaget om oljepolitikk for Sp. OPPONERER: Senterungdommen-leder Andrine H. Seppola utenfor partikontoret i Akersgata i Oslo. Hun er kritisk til et forslaget om oljepolitikk for Sp.

Senterungdommen mener moderpartiet er i ferd med å skrote partiets nåværende olje- og gasspolitikk og vinke farvel til FNs klimamål.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Formuesskatt

Formues­skatten er nødvendig for å sikre at den økonomiske eliten betalar skatt, seier sjeføkonom i LO Roger Bjørnstad.

Formuesskatt

Halve Norge vil kutte i formues­skatten, men blant Ap-velgere vil 69 prosent beholde den, viser Klasse­kam­pens nye under­sø­kelse.

Energi

Strøm­po­li­tikken er blitt for vanskelig til å forhandle om i stats­bud­sjettet, mener SV. Nå ber de Støre stille i ekstra­or­di­nære kraft­for­hand­linger i høst.