Olje og gass

Frykter helgrått Sp

Senterpartiets sentralstyre vil ha bånn gass på norsk sokkel i framtida. Ungdomspartiet varsler klimakamp på landsmøtet neste helg.

OPPONERER: Senterungdommen-leder Andrine H. Seppola utenfor partikontoret i Akersgata i Oslo. Hun er kritisk til et forslaget om oljepolitikk for Sp. OPPONERER: Senterungdommen-leder Andrine H. Seppola utenfor partikontoret i Akersgata i Oslo. Hun er kritisk til et forslaget om oljepolitikk for Sp.

Senterungdommen mener moderpartiet er i ferd med å skrote partiets nåværende olje- og gasspolitikk og vinke farvel til FNs klimamål.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Energi

Strøm­po­li­tikken er blitt for vanskelig til å forhandle om i stats­bud­sjettet, mener SV. Nå ber de Støre stille i ekstra­or­di­nære kraft­for­hand­linger i høst.

Ministernes mester

Helse- og omsorgs­mi­nister Jan Christian Vestre gyver løs på vanskelige oppgaver, men det gjenstår å se hva resultatet blir.

Drivstoff

Rødgrønne samtaler om drivstoff og energi­pri­ser kan pågå lenge, tror Rødt-leder Marie Sneve Marti­nussen.