Olje og gass

Frykter helgrått Sp

Senterpartiets sentralstyre vil ha bånn gass på norsk sokkel i framtida. Ungdomspartiet varsler klimakamp på landsmøtet neste helg.

OPPONERER: Senterungdommen-leder Andrine H. Seppola utenfor partikontoret i Akersgata i Oslo. Hun er kritisk til et forslaget om oljepolitikk for Sp. OPPONERER: Senterungdommen-leder Andrine H. Seppola utenfor partikontoret i Akersgata i Oslo. Hun er kritisk til et forslaget om oljepolitikk for Sp.

Senterungdommen mener moderpartiet er i ferd med å skrote partiets nåværende olje- og gasspolitikk og vinke farvel til FNs klimamål.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Pensjon

Regje­ringens nye sliter­pensjon har strenge krav. Men hele 70 prosent av ar­beids­føre vil kunne velge ordningen, ifølge Kjersti Stenseng (Ap).

Strøm

Partiet har knallharde krav før norgespris-for­hand­lin­gene: De vil at studenter og personer i kommunal bolig skal få slippe til i ordningen.

Fremskrittspartiet

I 2018 mente han at det ikke var trygt for unge jenter i FpU. Nå sier Mats Ramo at håndte­ringen av varsler i Frp har blitt mye bedre.