Olje og gass

Frykter helgrått Sp

Senterpartiets sentralstyre vil ha bånn gass på norsk sokkel i framtida. Ungdomspartiet varsler klimakamp på landsmøtet neste helg.

OPPONERER: Senterungdommen-leder Andrine H. Seppola utenfor partikontoret i Akersgata i Oslo. Hun er kritisk til et forslaget om oljepolitikk for Sp. OPPONERER: Senterungdommen-leder Andrine H. Seppola utenfor partikontoret i Akersgata i Oslo. Hun er kritisk til et forslaget om oljepolitikk for Sp.

Senterungdommen mener moderpartiet er i ferd med å skrote partiets nåværende olje- og gasspolitikk og vinke farvel til FNs klimamål.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Lobbyisme

I 2023 strammet Stortinget grepet om eks-po­li­ti­kernes «gullkort». Likevel er det ingen som kontrol­lerer hva de tidligere stortings­re­pre­sen­tan­tene gjør når de er på Stortinget.

Makt

Raudt føreslår ei ny maktut­greiing og får støtte frå leiaren av den fyrste.

Politikk

AUF-leder Gaute Skjervø ber parti­kol­le­gaene i Arbei­der­par­tiet si ja til lobby­re­gister på Stortinget.