Økonomi

Kvinnene har det verst

Kampen for omfordeling er kvinnekamp, sier SVs Kirsti Bergstø. Hun vil at mannlige milliardærer tar en større del av regninga for fattige aleinemødre.

SAMMEN: SV-nestleder Kirsti Bergstø møter de streikende i restaurantkjeden Olivia. Her, ved kjedens filial i Hegdehaugsveien i Oslo, streiker de ansatte for retten til tariffavtale. Bergstø er opptatt av at likestillingspolitikk går hånd i hånd med kampen for et trygt arbeidsliv. SAMMEN: SV-nestleder Kirsti Bergstø møter de streikende i restaurantkjeden Olivia. Her, ved kjedens filial i Hegdehaugsveien i Oslo, streiker de ansatte for retten til tariffavtale. Bergstø er opptatt av at likestillingspolitikk går hånd i hånd med kampen for et trygt arbeidsliv.

Når 8. mars-toget går fra Youngstorget i Oslo i kveld, er en av parolene «I dyrtid rammes kvinner hardest – hev uføretrygden og minstepensjonen!»

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kraft

Selv om Norge skulle tråkke inn datasenter-bremsen, kan etable­ringer i nabolan­dene presse opp kraft­pri­sene, ifølge analy­ti­kere.

Ministernes mester

Barne- og fami­lie­mi­nister Lene Vågslid er «tough on crime», men mykere i møte med et egenrådig embetsverk.

Flyktninger

Regje­ringen, Frp og Høyre avviser alle et forslag om at flykt­nin­ger skal få flytte fra boset­tings­kom­munen sin.