Nav

Tok IT-seier på forskudd

I 2018 hadde Nav så stor tro på IT-prosjektet at saksbehandlere i hopetall sa opp. Nå sliter etaten med å finne folk som kan løse køen.

BEKYMRET: Da Nav mistet erfarne sykepengesaksbehandlere, gikk det utover dem som ble igjen, ifølge Torunn Helle, hovedtillitsvalgt for Akademikerne hos Nav Arbeid og ytelser. BEKYMRET: Da Nav mistet erfarne sykepengesaksbehandlere, gikk det utover dem som ble igjen, ifølge Torunn Helle, hovedtillitsvalgt for Akademikerne hos Nav Arbeid og ytelser.

I 2018 startet Nav arbeidet med et nytt IT-system. Det skulle gjøre behandlingen av blant annet sykepengesøknader så effektiv at etaten kunne kutte antallet saksbehandlere.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Integrering

Først ble stats­støt­ten deres kuttet. Så ble orga­ni­sa­sjonen LIM ikke invitert til regje­ringens inte­gre­rings­kon­fe­ranse for første gang siden 2015.

Pleiepenger

Vant knusende seier mot Nav

Arbeidsliv

Hotell- og restu­r­ant­ar­bei­der­streiken er slutt. I løpet av de seks ukene den varte, har medlems­tallet til Felles­for­bundet økt markant.