Fosen-saken

Ny vindstrid for retten

Mens alles blikk er rettet mot Fosen, er en lignende vindkraftstrid på vei inn i rettsvesenet.

AKSJONERER: Aksjonister blir fjernet fra inngangen til Kulturdepartementet, som ligger vegg i vegg med Høyesterett. Mens demonstrasjonene mot vindturbinene på Fosen fortsetter i hovedstaden, venter en ny vindkraftstrid i Helgeland tingrett i mai i år. AKSJONERER: Aksjonister blir fjernet fra inngangen til Kulturdepartementet, som ligger vegg i vegg med Høyesterett. Mens demonstrasjonene mot vindturbinene på Fosen fortsetter i hovedstaden, venter en ny vindkraftstrid i Helgeland tingrett i mai i år.

Samtidig som samiske aktivister blir arrestert av politiet i Oslo, står en ny rettsstrid mellom reindriftutøvere og vindkraftselskap på trappene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

De høyest lønnede hover inn på bonus­ord­ninger – nå vil LO trekke i bremsen

Iran-krigen

Flere eksil­ira­nere nektet å møte Masud Ghara­hk­hani denne uka. Mahmood Amiry-Moghaddam ber stortings­pre­si­denten bidra til samling.

Velferd

Det borgerlige flertallet i Bærum vedtok å kutte 400 millioner kroner, men endte med et overskudd på 907 millioner. Det provoserer Helene Straith, mor til Clara (5).