jubileum

Er det noen kunst?

Disse artistene har skjært ut sin egen nisje et sted mellom VG-lista og Nasjonalmuseet.

JENNY FROM THE BLOCK: Ikke la deg lure av steinansiktminen. Foto: Hanne Marie Lenth SolbøJENNY FROM THE BLOCK: Ikke la deg lure av steinansiktminen. Foto: Hanne Marie Lenth Solbø

Sekkebegreper er alltid upresise på grensen til det ubrukelige, enten vi snakker musikk eller generelt – for hva er nå woke, sånn egentlig? Tror ingen kan svare på det, og i all fall ikke de som slenger rundt seg med det ustanselig om dagen. Litt som den perioden på nittitallet da alt og ingenting var dub , eller når alt var electro for femten års tid siden. Samtidig har alle de tre nevnte begrepene på et tidspunkt hatt en bestemt og presis betydning (etter hvert opptil flere, avhengig av kontekst, og derfra sporet det av).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kommentar

At kunst­ver­denen også er et livsstils­fe­nomen, er godt kjent. Nå har galle­ris­tene dessuten entret restaurant- og hotell­bran­sjen.

Spielbergs ønskedrøm om et nytt medie­fel­lesskap er ufattelig regressiv.

Henie Onstad Kunst­sen­ter er kommet på utstilling hos konkur­renten Nasjo­nal­mu­seet.