Russland

Lite rom for krigsdebatt

Man får ikke tvile på invasjonen. Men Russlands offentlighet er ikke totalt enstemmig, mener den russiske statsviteren Sergey Utkin.

Siden Russland invaderte Ukraina for ett år siden, har Kreml tatt dramatiske grep for å få kontroll over landets offentlighet. TV-stasjoner og aviser er lagt ned, og demonstrasjoner mot invasjonen er blitt slått hardt ned på. Det er dermed lett å tro at det ikke lenger er mulig å debattere krigen i Ukraina i Russlands offentlighet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Analyse

En ny Kina-støttet Midtøsten-orden kan vokse fram i krigs­rui­nene.

Iran-krigen

En Teheran-basert analytiker hevder USA og Iran nærmer seg en todelt avtale: først slutt på krigen, deretter atomfor­hand­linger.

Iran-krigen

Donald Trump stanset Hormuz-­ope­ra­sjonen etter knapt ett døgn. Nå har han ikke annet valg enn å avslutte Iran-krigen gjennom forhand­linger, ifølge Egypts tidligere viseuten­riks­mi­nister.