Klima

– Vi må forske raskere

Klimaendringene i Arktis går så fort at forskerne ikke klarer å holde tritt. Forskerveteran maner til samarbeid på den nordlige halvkule.

ISTID: Med ujevne mellomrom løsner enorme isblokker fra Grønlandsisen og smelter i havet. Både vannstand, klima og biologi påvirkes. Foto: Ole Magnus RappISTID: Med ujevne mellomrom løsner enorme isblokker fra Grønlandsisen og smelter i havet. Både vannstand, klima og biologi påvirkes. Foto: Ole Magnus Rapp

At Spania nå opplever tørke og snø om vinteren, kan skyldes at vinden i nord har endret seg. Et enda større problem som vil ramme mange land, er at isen på Grønland smelter svært raskt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Venstresida

Agenda skal få ny leder etter at Trygve Svensson gir seg. Dette er favo­rit­tene til å ta over.

Sosialhjelp

I budsjett­for­hand­lin­gane måtta samar­beids­partia velja: auke i so­sial­hjelp eller stoppa at barnetrygd skulla reknast som inntekt.

Kommuneøkonomi

Kommune-Norge har mistet 487 millioner kroner i inntekt fra boligskatt