Russland

Putin hyller pengemirakel

For et år siden ble Russland spådd økonomisk kollaps. I 2023 kan økonomien deres vokse mer enn Tysklands.

Nok med penger: Her bærer en ansatt ved Goznak-fabrikken i Moskva en bunke med russiske tusenlapper i 2019. Foto: Alexander Nemenov, AFP/NTBNok med penger: Her bærer en ansatt ved Goznak-fabrikken i Moskva en bunke med russiske tusenlapper i 2019. Foto: Alexander Nemenov, AFP/NTB

«Den russiske økonomien er på vei til å bli halvert», sa USAs president Joe Biden i mars 2022, mens han lanserte sanksjoner mot Russland etter invasjonen av Ukraina.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Utenriks

Storbritannia

Dårlige lokalvalg og menings­målinger viser at Keir Starmer må endre kurs, mener Labour-­politiker Martin Abrams.

Kashmir

Det er folkene i Kashmir som betaler den høyeste prisen når konflikten mellom India og Pakistan eskalerer, sier den indisk-britiske profes­soren Nitasha Kaul.

Kina

En sykehus­skan­dale avslørte hvordan barn av Kinas eliter utnytter smutthull i systemet for å få makt. – Vi er forbanna, sier legen James Huang til Klasse­kam­pen.