Velferd

Snakker ut om bråket

Til slutt trakk utvalgsleder Tor Saglie seg fra regjeringens velferdsutvalg. De ble aldri enige om mandatet, sier han.

Til hytta: Tor Saglie trakk seg denne uka som leder for regjeringens avkommersialiseringsutvalg, etter flere uker med bråk. Nå skal han på hytta for å slappe av. Til hytta: Tor Saglie trakk seg denne uka som leder for regjeringens avkommersialiseringsutvalg, etter flere uker med bråk. Nå skal han på hytta for å slappe av.

På torsdag denne uka bestemte Tor Saglie, byråkraten som har ledet det omstridte regjeringsoppnevnte avkommersialiseringsutvalget, at han trekker seg som leder.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Eu

Ja-sida tror EU vil straffe Norge og Island, etter at islen­din­gene stemte nei om å gjenoppta forhand­lin­gene om medlemskap. EU-lobbyist Audun Lysbakken mener de kan ta det helt med ro.

Eidsavlegginga

I går svor kong Haakon VIII eiden til den norske Grunnlova og dei norske lovene. Dermed underlegg han seg folket.

Politikk

Islands nei til EU kan gje meir fisk til norske fiskebåtar, trur Audun Maråk i fiskeri­or­ga­ni­sa­sjonen Fiskebåt.