Velferd

Snakker ut om bråket

Til slutt trakk utvalgsleder Tor Saglie seg fra regjeringens velferdsutvalg. De ble aldri enige om mandatet, sier han.

Til hytta: Tor Saglie trakk seg denne uka som leder for regjeringens avkommersialiseringsutvalg, etter flere uker med bråk. Nå skal han på hytta for å slappe av. Til hytta: Tor Saglie trakk seg denne uka som leder for regjeringens avkommersialiseringsutvalg, etter flere uker med bråk. Nå skal han på hytta for å slappe av.

På torsdag denne uka bestemte Tor Saglie, byråkraten som har ledet det omstridte regjeringsoppnevnte avkommersialiseringsutvalget, at han trekker seg som leder.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Statsbudsjett

MDG gir støtte til Stol­ten­berg

Statsbudsjettet

Budsjett­for­slaget til Ap har gjort at folk melder seg ut av partiet i hopetal, sier Roy Egil Stadheim, ordfører i Vik.

Statsbudsjett

I Skaun har kommunen vært tvunget til å legge ned to skoler på to år. Budsjettet gjør ikke håpet større