Kjønnsmangfold

Skal gi kurs i LHBT

Mange skeive med innvandrerbakgrunn har forsøkt å ta sitt eget liv. Nå vil regjeringen gi trossamfunn LHBT-kurs.

TRIO: I går la kultur- og likestillingsminister Anette Trettebergstuen (Ap) fram regjeringens handlingsplan for kjønns- og seksualitetsmangfold. Her avbildet med arbeids- og inkluderingsminister Marte Mjøs Persen (Ap) og Trettebergstuens hund Henry Julenissen. TRIO: I går la kultur- og likestillingsminister Anette Trettebergstuen (Ap) fram regjeringens handlingsplan for kjønns- og seksualitetsmangfold. Her avbildet med arbeids- og inkluderingsminister Marte Mjøs Persen (Ap) og Trettebergstuens hund Henry Julenissen.

Skeive med minoritetsbakgrunn og skeive i religiøse samfunn er en prioritert gruppe i regjeringens nye handlingsplan for kjønns- og seksualitetsmangfold.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Sentral­bank­sjefen vet ikke hva som skjer med norsk økonomi hvis KI-bobla sprekker. Norges Bank har nemlig ikke undersøkt.

Reportasje

Krefter i Høgre vil slå saman fleire kommunar for å redde økonomien. I saman­slåtte Sunnfjord har dei ikkje råd til å følgje lovverket, fortel kommune­di­rek­tøren.

Pensjon

LO-leiar Kine Asper Vistnes meiner tida ikkje er inne for å krevja endringar i AFP-ordninga i år.