Kjønnsmangfold

Skal gi kurs i LHBT

Mange skeive med innvandrerbakgrunn har forsøkt å ta sitt eget liv. Nå vil regjeringen gi trossamfunn LHBT-kurs.

TRIO: I går la kultur- og likestillingsminister Anette Trettebergstuen (Ap) fram regjeringens handlingsplan for kjønns- og seksualitetsmangfold. Her avbildet med arbeids- og inkluderingsminister Marte Mjøs Persen (Ap) og Trettebergstuens hund Henry Julenissen. TRIO: I går la kultur- og likestillingsminister Anette Trettebergstuen (Ap) fram regjeringens handlingsplan for kjønns- og seksualitetsmangfold. Her avbildet med arbeids- og inkluderingsminister Marte Mjøs Persen (Ap) og Trettebergstuens hund Henry Julenissen.

Skeive med minoritetsbakgrunn og skeive i religiøse samfunn er en prioritert gruppe i regjeringens nye handlingsplan for kjønns- og seksualitetsmangfold.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Libanon

Libanesere i Norge fortviler: – Jeg er utrolig redd, sier filmskaper Mira Adoumier etter å ha snakket med foreldrene sine i Beirut.

Kjernekraft

Tor-Erik Labahå (Sp) bles i råda til kjerne­kraft­ut­valet om å ikkje ha kjerne­kraft på norsk jord no. Draumen hans er eit kjerne­kraft­anlegg i 2035.

Arbeidsliv

Kommune-Norge vil endre ordningene for arbeidstid for lærere i videre­gå­ende skole. Det kan føre til stans i under­vis­ningen i vår.