Kjønnsmangfold

Skal gi kurs i LHBT

Mange skeive med innvandrerbakgrunn har forsøkt å ta sitt eget liv. Nå vil regjeringen gi trossamfunn LHBT-kurs.

TRIO: I går la kultur- og likestillingsminister Anette Trettebergstuen (Ap) fram regjeringens handlingsplan for kjønns- og seksualitetsmangfold. Her avbildet med arbeids- og inkluderingsminister Marte Mjøs Persen (Ap) og Trettebergstuens hund Henry Julenissen. TRIO: I går la kultur- og likestillingsminister Anette Trettebergstuen (Ap) fram regjeringens handlingsplan for kjønns- og seksualitetsmangfold. Her avbildet med arbeids- og inkluderingsminister Marte Mjøs Persen (Ap) og Trettebergstuens hund Henry Julenissen.

Skeive med minoritetsbakgrunn og skeive i religiøse samfunn er en prioritert gruppe i regjeringens nye handlingsplan for kjønns- og seksualitetsmangfold.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Trygdeskandalen

Jusspro­fessor Mads Andenæs mener den nylig frigitte Nav-rapporten viser at staten ikke er til å stole på.

Rød ungdom

Han ble kastet som leder. Nå svarer han om volds­hu­moren: – Bommet helt

Natur

Nye regler kan gi dyre bøter til turister på Svalbard som vil se isbjørn på kloss hold. Det er forskjells­be­hand­ling, mener reise­livs­sjef Ronny Brunvoll.