Latin-amerika

Lar seg ikke presse

Verken USA, Tyskland eller Frankrike har kunnet overtale Latin-Amerika til å gi våpen til Ukraina.

Ingen rosehage: President Joe Biden fikk ikke Brasils president Lula da Silva med på laget i Rosehagen i Det hvite hus fredag. Foto: Jonathan Ernst, AP/NTBIngen rosehage: President Joe Biden fikk ikke Brasils president Lula da Silva med på laget i Rosehagen i Det hvite hus fredag. Foto: Jonathan Ernst, AP/NTB

Ut fra egne erfaringer på hjemmebane, med de dårligere taperne Donald Trump og Jair Messias Bolsonaro, var de skjønt enige om at det er prekært å styrke demokratiet mot autoritære krefter da de møttes i Washington fredag.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

De brutale metodene for tvangs­mo­bi­li­sering av soldater er i ferd med å forgifte forholdet mellom den ukrainske staten og befolk­ningen.

Brasil

Donald Trump har en favoritt før valget i Brasil. Statsviter Oliver Stuenkel tror det vil skade USA på sikt.

Usa

Corbin Trent var en av Alexandria Ocasio-Cortez’ nærmeste medar­bei­dere. Tror byggmes­teren fra Tennessee at AOC kan bli president i USA?