Sikkerhet

Vil utvide mandatet til PST

Emilie Enger Mehl varslet nye sikkerhetslover under pressekonferansen i går. Hun vil gi PST større hjemler til å følge med på meningsutveksling på nett.

ALVOR: Justis- og beredskapsminister Emilie Enger Mehl (Sp) og forsvarsminister Bjørn Arild Gram (Sp) advarte mot Russland under den felles framleggelsen av trussel- og risikovurderinger i går. – Det er et stort alvor over det som blir presentert, sa Gram da han møtte pressen. Foto: Fredrik Varfjell, NTBALVOR: Justis- og beredskapsminister Emilie Enger Mehl (Sp) og forsvarsminister Bjørn Arild Gram (Sp) advarte mot Russland under den felles framleggelsen av trussel- og risikovurderinger i går. – Det er et stort alvor over det som blir presentert, sa Gram da han møtte pressen. Foto: Fredrik Varfjell, NTB

Russiske tjenester utgjør den største etterretningstrusselen i 2023.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Samfunns­økonom Olav Slettebø er enig med LOs sjeføkonom i at rente­he­ving er en dårlig idé for forut­sig­bar­heten i norsk økonomi.

Politikk

LO-topp Chris­to­pher Beckham mener Sps bud­sjett­brudd i diesel­po­li­tikken viser behovet for en samar­beids­av­tale.

Reportasje

Påska er ei tid for å le djevelen like opp i ansiktet.