ReportasjeTyskland

Fotballguder i krisetid

Finnes det fortsatt mirakler i pengestyrte Fotball-Europa? Union Berlin gir i alle fall en østtysk arbeiderklasse noe å juble for.

JERNUNION: Den østtyske fotballklubben Union Berlin opplever historisk suksess både på og utenfor banen. JERNUNION: Den østtyske fotballklubben Union Berlin opplever historisk suksess både på og utenfor banen.

I ei grå gate i Köpenick, en bydel langt øst i Berlin, står en ung mann og røyker. Han har svart jakke og hvite sneakers. Sesongkortholder Matti er en av Union Berlins stadig flere medlemmer.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Utenriks

Storbritannia

Dårlige lokalvalg og menings­målinger viser at Keir Starmer må endre kurs, mener Labour-­politiker Martin Abrams.

Kashmir

Det er folkene i Kashmir som betaler den høyeste prisen når konflikten mellom India og Pakistan eskalerer, sier den indisk-britiske profes­soren Nitasha Kaul.

Kina

En sykehus­skan­dale avslørte hvordan barn av Kinas eliter utnytter smutthull i systemet for å få makt. – Vi er forbanna, sier legen James Huang til Klasse­kam­pen.