Bolig

Holder studentleia nede

Studentsamskipnaden i Trondheim skjermer studenter fra prisveksten i leiemarkedet. Det gjør ikke kommunen for folk i kommunalboliger.

SKJERMER STUDENTENE: Boligdirektør Lisbeth Aspås ved Studentsamskipnaden i Gjøvik, Ålsesund og Trondheim gjør det hun kan for å skjerme studentene fra leieprisøkning. Her er hun på Moholt Studentby i Trondheim. SKJERMER STUDENTENE: Boligdirektør Lisbeth Aspås ved Studentsamskipnaden i Gjøvik, Ålsesund og Trondheim gjør det hun kan for å skjerme studentene fra leieprisøkning. Her er hun på Moholt Studentby i Trondheim.

Leieboere i kommunale boliger i Trondheim har fått kjempehopp i husleia på grunn av prisvekst og dyrtid. Studentsamskipnaden har tatt grep for å hindre at studentene rammes av prisgaloppen på utleieboliger.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Forsvar

Forsvars­in­du­strien ruster opp i Asker, men Natur­vern­for­bundet anklager kommunen for hemme­lig­hold. Naturen blir den store taperen, ifølge Håvard Kilhavn.

Ud-granskingen

UD-topp vil ha slutt på at diplomater velger hverandre til presti­sje­stil­linger

Økonomi

Kommunen går 519 millioner i pluss, men beboere får ikke dusje