Bolig

Holder studentleia nede

Studentsamskipnaden i Trondheim skjermer studenter fra prisveksten i leiemarkedet. Det gjør ikke kommunen for folk i kommunalboliger.

SKJERMER STUDENTENE: Boligdirektør Lisbeth Aspås ved Studentsamskipnaden i Gjøvik, Ålsesund og Trondheim gjør det hun kan for å skjerme studentene fra leieprisøkning. Her er hun på Moholt Studentby i Trondheim. SKJERMER STUDENTENE: Boligdirektør Lisbeth Aspås ved Studentsamskipnaden i Gjøvik, Ålsesund og Trondheim gjør det hun kan for å skjerme studentene fra leieprisøkning. Her er hun på Moholt Studentby i Trondheim.

Leieboere i kommunale boliger i Trondheim har fått kjempehopp i husleia på grunn av prisvekst og dyrtid. Studentsamskipnaden har tatt grep for å hindre at studentene rammes av prisgaloppen på utleieboliger.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Sykefravær

Ungdom nå til dags har ikke mer langtids­fravær på grunn av psykiske problemer enn andre. – Veldig positivt, sier forsker Lamija Delalic.

Sosiale medier

NTL-til­lits­valgte Snorre Reins politiske videoer fikk 12 millioner visninger i valgkamp­inn­spurten. Nå blir han politisk influenser på heltid.

Økonomi

I dag kan familier i etable­rings­fasen få bedre råd og bankene litt dårligere marginer.