Velferd

Ber Gjelsvik rydde opp

Det stormer i utvalget SV fikk gjennomslag for. Nå krever partileder Audun Lysbakken at regjeringen tar grep.

UROLIG: SV-leder Audun Lysbakken er bekymret for situasjonen i avkommersialiseringsutvalget. Foto: Aleksandra Hanna PestkaUROLIG: SV-leder Audun Lysbakken er bekymret for situasjonen i avkommersialiseringsutvalget. Foto: Aleksandra Hanna Pestka

Bråket fortsetter i det regjeringsnedsatte utvalget som skal se på hvordan kommersielle aktører kan fases ut av offentlige velferdstjenester.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

LO kritiserer Norges Bank for ikke å ta hensyn til lønns­for­hand­lin­gene. Nå åpner sentral­bank­sjefen for å ta front­fags­mo­dellen inn i en ny økonomisk modell.

Teknologi

KI-fabrikken i Narvik skulle bli en europeisk milepæl for Chat GPT-selskapet Open AI. Nå har selskapet trukket seg.

Økonomi

Sjeføkonom i KS Torbjørn Eika mener høy rente er mer skadelig for norsk økonomi enn prisstig­ningen vi har nå.