Velferd

Ber Gjelsvik rydde opp

Det stormer i utvalget SV fikk gjennomslag for. Nå krever partileder Audun Lysbakken at regjeringen tar grep.

UROLIG: SV-leder Audun Lysbakken er bekymret for situasjonen i avkommersialiseringsutvalget. Foto: Aleksandra Hanna PestkaUROLIG: SV-leder Audun Lysbakken er bekymret for situasjonen i avkommersialiseringsutvalget. Foto: Aleksandra Hanna Pestka

Bråket fortsetter i det regjeringsnedsatte utvalget som skal se på hvordan kommersielle aktører kan fases ut av offentlige velferdstjenester.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Det er ikke lov å innføre et krav om tariff­av­tale på offentlige prosjekter innenfor EØS-reglene, mener regje­ringen. Den konklu­sjonen vil Rødt utfordre på Stortinget.

Smarttelefon

Først tok psyko­lo­gene til orde for en 18-årsgrense på smart­te­lefon. Nå følger legene etter i et støtte­opp­rop. Hittil har de fått over 700 sig­na­turer, ifølge initia­tiv­taker Charlotte Lunde.

For reineierne er gjeter­dronen den største revo­lu­sjonen siden snøscoo­teren.