Koranbrenning

Ble lettet da Sian fikk nei

Sian-leder Lars Thorsen ble nektet å brenne koranen i går. Statsviter Janne Haaland Matlary er glad han ikke får like stort spillerom som sin svenske meningsfelle Rasmus Paludan.

KRITISK: Professor i statsvitenskap Janne Haaland Matlary er kritisk til at Rasmus Paludan har fått brenne koranen foran Tyrkias ambassade i Stockholm. Foto: Siv DolmenKRITISK: Professor i statsvitenskap Janne Haaland Matlary er kritisk til at Rasmus Paludan har fått brenne koranen foran Tyrkias ambassade i Stockholm. Foto: Siv Dolmen

I går skulle Sian satt fyr på koranen foran Tyrkias ambassade i Oslo. Det ble det ikke noe av.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Reportasje

I 30 år har Finn­fjord­botn i Senja skipet jernle­ge­ringer til Europa uten hindringer. Nå kan bygda bli et av Norges første offer i en ny han­dels­krig.

Skatt

Bedrifter har sluppet å betale ekstra skatt etter å ha trikset med skatte­reg­ningen. Skatte­direktør Nina Schanke Funnemark innrømmer feil, men hevder rutinene er gode.

Helse

«Jeg er redd, sulten og må tisse»