Raudt

Ber Raudt snu om havvind

Raudt har sette seg på sidelinja med sitt nei til havvind, meiner RU-leiar Alberte Brekkhus. Ho ber partiet snu.

VINDEN KAN SNU: Leiar i Raud Ungdom Alberte Bekkhus meiner Raudt sitt havvind-nei har skapt trøbbel for partiet. VINDEN KAN SNU: Leiar i Raud Ungdom Alberte Bekkhus meiner Raudt sitt havvind-nei har skapt trøbbel for partiet.

Raudt sitt landsmøte kan kome til å snu og seie ja til havvind.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kraft

Regje­ringens første forslag til regulering av datasentre kommer i slutten av 2027. Innen den tid kan nye datasentre sluke 60 prosent av kraft­over­skuddet, viser tall fra Statnett.

Arbeidsliv

Det er ikke lov å innføre et krav om tariff­av­tale på offentlige prosjekter innenfor EØS-reglene, mener regje­ringen. Den konklu­sjonen vil Rødt utfordre på Stortinget.

Smarttelefon

Først tok psyko­lo­gene til orde for en 18-årsgrense på smart­te­lefon. Nå følger legene etter i et støtte­opp­rop. Hittil har de fått over 700 sig­na­turer, ifølge initia­tiv­taker Charlotte Lunde.