Hatkriminalitet

Imamer fikk holocaust-kurs

Etter den grove jødehetsen til Drammen-imam Noor Ahmed Noor tok Muslimsk Dialognettverk med seg elleve muslimske ledere på studietur til Auschwitz.

AUSCHWITZ: Hit dro imamer fra Norge høsten 2022. I etterkant har de formidlert det de har lært til mer enn 30 muslimske ledere. Foto: Michal Dyjuk, AP/NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oljefondet

Potensiell børsno­tering av flere KI-selskaper øker uroen for en potensiell KI-boble. Finans­ministeren mener uansett at fondet må være med på både opp- og nedturer.

Strøm

Rigide regler gjør at 30.000 kommunale boliger går glipp av norgespris på strøm. Regje­ringen vil ikke endre regel­verket.

Havvind

NTNU-professor Jonas Nøland meiner det er eit stort rom for skjønn når ein ekstern aktør skal gjennomgå havvind­pro­sjektet.