Hatkriminalitet

Imamer fikk holocaust-kurs

Etter den grove jødehetsen til Drammen-imam Noor Ahmed Noor tok Muslimsk Dialognettverk med seg elleve muslimske ledere på studietur til Auschwitz.

AUSCHWITZ: Hit dro imamer fra Norge høsten 2022. I etterkant har de formidlert det de har lært til mer enn 30 muslimske ledere. Foto: Michal Dyjuk, AP/NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kunstig intelligens

Regje­ringen har fått kritikk for målet om at 100 prosent av offentlig sektor skal bruke KI. Hvordan ansatte bruker KI er mye viktigere enn hvor mange som gjør det, sier den nye digi­ta­li­se­rings­mi­nis­teren nå.

Cold case

Det ser ut til å bli flertall for å la Riksre­vi­sjonen granske myndig­hetens håndtering av forliset til Utvik Senior.

Adhd

Flere kommer til St. Olavs i Trondheim med psykose etter å ha gått på ADHD-medisin, forteller overlegene Andreas Jarlalein Knutsen og Astri Vetlesen.