Straum

Henta inn sekretær frå kraftbransjen

Leiaren for sekreteriatet til Energikommisjonen er tilsett i landets nest største vass­kraftprodusent Hafslund. Fleire på Stortinget reagerer.

UTGREIING: I februar 2022 sette Støre-regjeringa ned Energikommisjonen. Fleire på Stortinget er kritisk til at Olje- og energidepartementet leigde inn ein tilsett i Hafslund til jobben som sekreteriatsleiar. Energiminister Terje Aasland (Ap) i bakgrunnen. Foto: Terje Pedersen, NTBUTGREIING: I februar 2022 sette Støre-regjeringa ned Energikommisjonen. Fleire på Stortinget er kritisk til at Olje- og energidepartementet leigde inn ein tilsett i Hafslund til jobben som sekreteriatsleiar. Energiminister Terje Aasland (Ap) i bakgrunnen. Foto: Terje Pedersen, NTB

Snart eitt år er gått sidan Støre-regjeringa sette ned Energikommisjonen. Onsdag kjem resultatet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Toll

USA mener Norge har dårlige regler for kjøp av varer produsert med tvangs­ar­beid, og gir høyere tollsats enn EU som straff. USA misforstår, sier stats­sek­retær Andreas Kravik (Ap).

Kommuneøkonomi

I juni døde 16 personer av drukning i Norge. Mari Morken i bydel Alna i Oslo fortviler etter at bydelen vil legge ned det kommunale svømme­hall­til­budet.

Ministernes mester

Lubna Jaffery mangler allierte og penger til å få store gjen­nom­slag