Forsvaret

Reinhaldarane får ingen garanti

Reinhaldarane som skal tilbake til Forsvaret, er ikkje garantert same vilkår som før dei blei konkurranseutsett.

TILBAKE: Arbeidet med å henta reinhaldarane tilbake i Forsvarets eigne rekke er i gang. Forsvarsbygg vil laga nye krav til kor mykje som må gjerast reint. Foto: Aleksandra Hanna PestkaTILBAKE: Arbeidet med å henta reinhaldarane tilbake i Forsvarets eigne rekke er i gang. Forsvarsbygg vil laga nye krav til kor mykje som må gjerast reint. Foto: Aleksandra Hanna Pestka

Forsvarsbygg er i gang med å henta over 400 reinhaldarar tilbake i eigne rekker. Reinhaldarane i Forsvaret blei sendt på anbod av førre regjering, men skal no bli tilsett i staten att.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Fremskrittspartiet

Blant unge velgere er Sylvi Listhaug & Co. større enn alle andre partier til sammen.

Statsbudsjettet

Ap-re­gje­ringens skatte­let­telser er det naboene til Jonas Gahr Støre, Jan Christian Vestre, Jens Stol­ten­berg og Espen Barth Eide som tjener mest på, sier Senter­par­tiets leder.

Økonomi

LO etterlyser bedre sosial profil i regje­ringens budsjett­for­slag.