Mot veggen

Skaper og deler

Næringsminister Jan Christian Vestre (Ap) vil ikke skape fiendebilder av norske bedriftseiere.

NY FRISK: Har Ap skiftet motto? Næringsminister Jan Christian Vestre (Ap) er mest opptatt av politikken bak slagordene. Foto: Tom Henning BratlieNY FRISK: Har Ap skiftet motto? Næringsminister Jan Christian Vestre (Ap) er mest opptatt av politikken bak slagordene. Foto: Tom Henning Bratlie

– På en pressefrokost denne uka ga du uttrykk for at Ap toner ned slagordet «Nå er det vanlige folks tur» til fordel for «skape og dele»?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mot veggen

Mot veggen

I 2018 ivra Dag-Inge Ulstein for at KrF skulle melde overgang til venstre­sida i politikken. No leiar han den konser­va­tive vendinga i partiet.

Mot veggen

Ola Borten Moe (Sp) forstår Israels angrep på Iran og tror knallhard sikker­hets­po­litikk og opp­rust­ning vil gjelde i tida fremover.

Mot veggen

Daglig leder i Wolt Elisabeth Stenersen kan ikke garantere at matbudene ikke er ofre for menneske­handel. Men hun lover å gjøre alt hun kan for at det aldri skal skje igjen.