Husker tida med bordell i nabobygda

Da Kirsti Bergstø (SV) vokste opp, ble busslaster med prostituerte fraktet til Finnmark. Hun mener forbudet mot å kjøpe sex bør styrkes, heller enn å forkastes.

FORKJEMPER: Lederkandidat i SV Kirsti Bergstø tar til motmæle etter at regjeringen har satt døra på gløtt for å vurdere sexkjøpsloven. Landsstyret i SV vedtok i helga at loven må bevares og styrkes. Foto: Line Ørnes SøndergaardFORKJEMPER: Lederkandidat i SV Kirsti Bergstø tar til motmæle etter at regjeringen har satt døra på gløtt for å vurdere sexkjøpsloven. Landsstyret i SV vedtok i helga at loven må bevares og styrkes. Foto: Line Ørnes Søndergaard

– Dette har vært en av de helt avgjørende kampene i mitt liv, sier Kirsti Bergstø, kandidat til å ta over ledervervet i Sosialistisk Venstreparti.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Etter en måned med streik, lockout og tapte oljeinn­tekter legger partene ned våpnene. Nå blir det frivillig lønns­nemndv, som trolig gir fagfor­eningen den samme avtalen de streiket mot.

Samferdsel

Nord-Norgebanen er utredet åtte ganger og behandlet i Stortinget minst 17 ganger. Men lokale røster har i liten grad kommet fram, viser ny studie.

Arbeidsliv

Den pågående streiken og lockouten i olje­bran­sjen koster en halv milliard i uka. Konflikten kan bli svært vanskelig å løse, mener Styrke.