Økonomi

Husleia i været

Leieprisene økte med over 13 prosent i flere storbyer i fjor. Leieboerforeningen rennes ned av bekymrede leietakere.

MANGE SLITER: Anne-Rita Andal, leder for bomiljø i Leieboerforeningen forteller om massiv pågang av leietagere som er bekymret for økning i leieprisene. Foto: Fartein RudjordMANGE SLITER: Anne-Rita Andal, leder for bomiljø i Leieboerforeningen forteller om massiv pågang av leietagere som er bekymret for økning i leieprisene. Foto: Fartein Rudjord

– Det siste året har vi sett en dobling i antallet folk som tar kontakt med spørsmål om husleieøkning, sier Anne-Rita Andal, avdelingsleder for bomiljø hos Leieboerforeningen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kriminalomsorg

Høyt kvali­fisert ar­beids­kraft lekker ut av norske fengsler. Leder av fengsels­forbund slår alarm om kuttplaner.

Boligbygging

Regje­ringen har lansert tiltak for å forenkle bygge­pro­sessen. Nå har tjue orga­ni­sa­sjoner fra bygge­næ­ringen alliert seg i protest.

Barnevern

Barne- og fami­lie­mi­nister Lene Vågslid (Ap) vil få kriminelle ut, men ønsker fortsatt at kommer­si­elle skal drive barne­verns­in­sti­tu­sjoner.