Økonomi

Husleia i været

Leieprisene økte med over 13 prosent i flere storbyer i fjor. Leieboerforeningen rennes ned av bekymrede leietakere.

MANGE SLITER: Anne-Rita Andal, leder for bomiljø i Leieboerforeningen forteller om massiv pågang av leietagere som er bekymret for økning i leieprisene. Foto: Fartein RudjordMANGE SLITER: Anne-Rita Andal, leder for bomiljø i Leieboerforeningen forteller om massiv pågang av leietagere som er bekymret for økning i leieprisene. Foto: Fartein Rudjord

– Det siste året har vi sett en dobling i antallet folk som tar kontakt med spørsmål om husleieøkning, sier Anne-Rita Andal, avdelingsleder for bomiljø hos Leieboerforeningen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Sjeføkonom i Eika-gruppen Jan Ludvig An­dre­assen frykter at krise i bygge­bran­sjen, oljepris­kollaps og en KI-boble som sprekker, kan få store konse­kvenser for norsk økonomi.

Kartlegging

Via nye flyfoto finner Kartverket store mengder kjørespor i norsk natur, samt stier, hytter og mye annet som til nå ikke er kartlagt.

Natur

Økt press på reindrifta øker mengden rein­gjer­der. De som bygger rein­gjer­der, må ta hensyn til fuglenes måte å fly på, sier pensjonist og forsker Kjetil Bevanger.