Økonomi

Husleia i været

Leieprisene økte med over 13 prosent i flere storbyer i fjor. Leieboerforeningen rennes ned av bekymrede leietakere.

MANGE SLITER: Anne-Rita Andal, leder for bomiljø i Leieboerforeningen forteller om massiv pågang av leietagere som er bekymret for økning i leieprisene. Foto: Fartein RudjordMANGE SLITER: Anne-Rita Andal, leder for bomiljø i Leieboerforeningen forteller om massiv pågang av leietagere som er bekymret for økning i leieprisene. Foto: Fartein Rudjord

– Det siste året har vi sett en dobling i antallet folk som tar kontakt med spørsmål om husleieøkning, sier Anne-Rita Andal, avdelingsleder for bomiljø hos Leieboerforeningen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kina

Økonomen James Robinson trur at politisk kultur gjer at framtida tilhøyrer Vesten, og ikkje Kina.

Nordområdene

Riva­li­se­rende stormakter møtes nå i Arktis. – Den strate­giske betyd­ningen av nord øker, sier Ine Eriksen Søreide (H).

Forsvar

Forsvaret vil øke andelen ungdom i førstegangs­tjenesten fra 15 til 25 prosent.