Tyskland

Kullkamp når nye høyder

Tysklands miljøparti har sviktet klimabevegelsen, sier aktivisten Alma, mens politiet forsøker å få henne ned fra en trehytte i kullgruvebyen Lutzerath.

LUFTIG KULLSTRID: Tyske klimaaktivister forsøker å hindre utvidelsen av en kullgruve ved byen Lutzerath. De siste dagene har politiet startet innsatsen for å fjerne dem. Foto: Michael Probst, AP/NTBLUFTIG KULLSTRID: Tyske klimaaktivister forsøker å hindre utvidelsen av en kullgruve ved byen Lutzerath. De siste dagene har politiet startet innsatsen for å fjerne dem. Foto: Michael Probst, AP/NTB

Tysk politi prøvde i går å kaste ut over tusen klimaaktivister fra landsbyen Lutzerath, vest i Tyskland.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Ukraina-krigen

EU diskuterer hvem som kan snakke med Kreml, men klarer ikke å samle seg om ett navn.

Reportasje

I Venezuela bobler sinnet under en tykk overflate av uvisshet etter at USA kidnappet landets president Nicolás Maduro.

USA

Et flertall av ameri­ka­nerne mener Iran-krigen var en feil, ifølge en ny menings­må­ling. Nå er Donald Trumps opp­slut­ning i fritt fall.