Tyskland

Kullkamp når nye høyder

Tysklands miljøparti har sviktet klimabevegelsen, sier aktivisten Alma, mens politiet forsøker å få henne ned fra en trehytte i kullgruvebyen Lutzerath.

LUFTIG KULLSTRID: Tyske klimaaktivister forsøker å hindre utvidelsen av en kullgruve ved byen Lutzerath. De siste dagene har politiet startet innsatsen for å fjerne dem. Foto: Michael Probst, AP/NTBLUFTIG KULLSTRID: Tyske klimaaktivister forsøker å hindre utvidelsen av en kullgruve ved byen Lutzerath. De siste dagene har politiet startet innsatsen for å fjerne dem. Foto: Michael Probst, AP/NTB

Tysk politi prøvde i går å kaste ut over tusen klimaaktivister fra landsbyen Lutzerath, vest i Tyskland.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Ukraina

Donald Trump ønsker seg en ny leder i Ukraina. Nå truer han også med å kutte landets tilgang på ameri­kanske våpen.

Reportasje

En palestinsk families tragedie er Itamar Ben-Gvirs valgflesk.

Kina

Arresta­sjonen av den kinesiske arbei­der­ak­ti­visten Feng Rui er del av en kampanje mot uavhengige venstre­mil­jøer i Kina, forteller aktivister til Klasse­kam­pen.