Transport

Mener Bring bør lytte

Bud som tidligere har jobbet for Bring som selvstendig næringsdrivende, får ikke ansiennitet når de nå blir ansatt. Det mener Rødts Mímir Kristjánsson er feil.

VURDERING: Budene kan få høyere lønn basert på yrkeserfaring, men Rødts Mímir Kristjánsson sier at det i større grad legger opp til en skjønnsvurdering, og viser til at reglene for ansiennitet er strengere. FOTO: FARTEIN RUDJORD VURDERING: Budene kan få høyere lønn basert på yrkeserfaring, men Rødts Mímir Kristjánsson sier at det i større grad legger opp til en skjønnsvurdering, og viser til at reglene for ansiennitet er strengere. FOTO: FARTEIN RUDJORD

Posten er i gang med å ansette flere budbilsjåfører. Lørdag skrev Klassekampen at 14 av de nyansatte budene tidligere har kjørt for Bring som selvstendig næringsdrivende.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Intervju

Da stortings­gjer­ningen var over, satt Irene Ojala og Pasi­ent­fokus igjen med solid overskudd i kassa. Nå studerer hun politisk korrupsjon og varsler «felt­rap­port» om sine fire år på Løvebakken.

Økonomi

Sveriges energi­mi­nister vil ha Norge med på en ny kraft­al­li­anse mot EU. Det vekker be­geist­ring i Rødt og Senter­par­tiet.

Politikk

Skifte av kjønn er ikke reelt, mener den nye FpU-lederen