Kritisk til rettsstrid

Barnemillionærer prøver å blokkere flertallets vilje i rettssalen, mener Hege Bae Nyholt i Rødt. Neste år blir det bittert rettsoppgjør om kommersielle barnehager.

KRITISK TIL RETTSLIGGJØRING: Hege Bae Nyholt, leder av utdanningskomiteen på Stortinget (R) mener kommersielle barnehagekjeder prøver å bruke rettsvesenet til å hindre at politikerne strammer inn på profitt i offentlige velferdstjenester. Foto: Hanne Marie Lenth SolbøKRITISK TIL RETTSLIGGJØRING: Hege Bae Nyholt, leder av utdanningskomiteen på Stortinget (R) mener kommersielle barnehagekjeder prøver å bruke rettsvesenet til å hindre at politikerne strammer inn på profitt i offentlige velferdstjenester. Foto: Hanne Marie Lenth Solbø

– De kommersielle barnehagekjedene vil ha tilgang til samme pengestrøm som de kommunale barnehagene, men slippe forpliktelsene som følger med, sier Hege Bae Nyholt, stortingsrepresentant for Rødt og leder av utdanningskomiteen på Stortinget.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Pride

Pride-arrangøren bruker ekstra penger på sikkerhets­tiltak for at paraden neste uke skal være trygg.

Avgift

Pumpe­pri­sen gjorde eit stort hopp då avgifta på bensin og diesel blei norma­li­sert. For folk flest vil det gå bra, seier ekspertar.

Barnevern

Barne­verns­fore­taket Bevisstung ansatte en person som var løslatt på prøve etter å ha blitt dømt til forvaring for grov vold.