Fotball-vm

Boikottviljen dabbet av

VM-semifinalene ble sett av «bare» 25 prosent færre enn for fire år siden. Filosof tror mange som skulle boikotte mesterskapet, har sprukket.

STANG UT: Marokkos reise i mesterskapet er en av gladsakene fra årets VM, men Achraf Hakimi og lagkameratene måtte til slutt gi tapt for Frankrike, ledet av målvakt og kaptein Hugo Lloris. Filosof Øyvind Kvalnes tror det har avledet oppmerksomheten fra mesterskapets dystre bakteppe. Foto: Martin Meissner, AP/NTBSTANG UT: Marokkos reise i mesterskapet er en av gladsakene fra årets VM, men Achraf Hakimi og lagkameratene måtte til slutt gi tapt for Frankrike, ledet av målvakt og kaptein Hugo Lloris. Filosof Øyvind Kvalnes tror det har avledet oppmerksomheten fra mesterskapets dystre bakteppe. Foto: Martin Meissner, AP/NTB

Da vertslandet Qatar møtte Ecuador i årets verdensmesterskap i fotball, var det bare 235.000 nordmenn som benket seg foran tv-en. Dobbelt så mange så åpningskampen i VM i Russland for fire åre siden.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunst

Det groteske, triste og komiske eksisterer stadig side om side i 90 år gamle Willibald Storns kunst.

Medier

Regje­ringen har satt av ti millioner til et senter som skal forske på det offentlige ordskiftet. – Det spørs om vi trenger enda et nytt medie­sen­ter, sier Geir Pollestad (Sp)

Kulturuka

Rapport fra en by i opprør.