Julebrev

Hadia Tajik øver seg på julekvelden

Når Hadia Tajik drar til svigers på Hadeland for å feire jul i år, stiller hun ingenlunde uforberedt.

Tøff i pyjamas: Hadia Tajik har kjøpt inn matchende julepysjer til hele familien. Foto: Hanne Marie Lenth SolbøTøff i pyjamas: Hadia Tajik har kjøpt inn matchende julepysjer til hele familien. Foto: Hanne Marie Lenth Solbø

Et munnhell vil ha det til at julekvelden alltid kommer overraskende på gifte kvinner. Hvis det er sant, er Arbeiderpartiet-politiker Hadia Tajik et unntak fra regelen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ministernes mester

Høyere utdan­nings­mi­nister Sigrun Aasland er bedre likt av sektoren enn forgjen­geren, men mangler det hun trenger for å bli elsket: penger.

Ministernes mester

Kommu­nal­mi­nister Bjørnar Skjæran har formidable oppgaver foran seg, som å finne ut hvordan kommunene skal møte eldre­bøl­gen.

Politikk

Mener britenes nye stats­mi­nister kan inspirere mange sosial­de­mo­krater