Julebrev

Tenker på dem som sliter

Den tidligere LO-lederen Gerd-Liv Valla ønsker seg billigere strøm til jul, fra en nissekledt statsminister.

Lys: Gerd-Liv Valla gleder seg til solsnu, men synes jula starter altfor tidlig. Foto: Aleksandra Hanna PestkaLys: Gerd-Liv Valla gleder seg til solsnu, men synes jula starter altfor tidlig. Foto: Aleksandra Hanna Pestka

Hun har brukt det siste halve året på å tale regjeringen midt imot, som medlem av den alternative energikommisjonen. Gerd-Liv Valla er kritisk, også når julelysene tennes.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kjernekraft

Tor-Erik Labahå (Sp) bles i råda til kjerne­kraft­ut­valet om å ikkje ha kjerne­kraft på norsk jord no. Draumen hans er eit kjerne­kraft­anlegg i 2035.

Arbeidsliv

Kommune-Norge vil endre ordningene for arbeidstid for lærere i videre­gå­ende skole. Det kan føre til stans i under­vis­ningen i vår.

Asyl

Merharvit Teklia vant saken om flykt­nings­status i Høy­este­rett. Seieren gjør at Utlen­dings­nemnda (UNE) vil se på 55 saker på nytt.