ReportasjeBøker

Livets harde latinskole

I dag satses det bare på toppidrett i norsk skole, mener Vibeke Roggen. 900 sider latinsk grammatikk skal bøte på det.

TETTER HULLENE: – Jeg håper «Latinsk grammatikk» kan bety noe, spesielt for norskfaget. Jeg opplever at veldig mange elever har store kunnskapshull, sier Vibeke Roggen. TETTER HULLENE: – Jeg håper «Latinsk grammatikk» kan bety noe, spesielt for norskfaget. Jeg opplever at veldig mange elever har store kunnskapshull, sier Vibeke Roggen.
  • «Her om dagen ruslet jeg bortover Hellige gata, som vanlig grublet jeg på visse småting, og var altså skikkelig vekke. Plutselig stormer en fyr som jeg knapt nok har hilst på, imot meg, griper min hånd og begynner: «Kjæreste venn, hvordan går det?»

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Arkitektur

Norske politikere er for inkom­pe­tente til å stoppe dårlige bygge­pro­sjekter, hevder MDG-politiker Sigrid Heiberg.

Teater

Det Norske Teatret trenger 560 millioner kroner til oppussing. I det kommende stats­bud­sjettet får de 23,5 millioner kroner til å starte arbeidet.

På tampen

«Norge rundt» var i 1976 eit demo­kratisk tilskot til NRK. I dag er det 50 år sidan den første sendinga.