Budsjett

FO advarer regjeringen

– Vi er ikke den velferdsstaten vi har sagt at vi skal være, sier FO-leder Mimmi Kvisvik. Fattigdomspakka i budsjettet holder ikke, mener hun.

Grep: Mimmi Kvisvik leder LO-forbundet FO, som organiserer sosialarbeidere blant annet på landets Nav-kontor. Det må tas sterkere grep blant annet for dem som er avhengig av hjelp fra Nav, mener hun. Foto: Christopher OlssønGrep: Mimmi Kvisvik leder LO-forbundet FO, som organiserer sosialarbeidere blant annet på landets Nav-kontor. Det må tas sterkere grep blant annet for dem som er avhengig av hjelp fra Nav, mener hun. Foto: Christopher Olssøn

Da en presset statsminister Jonas Gahr Støre besøkte LO-konferansen på Gol sist uke, var Mimmi Kvisvik en av dem som serverte Ap-lederen noen sannhetens ord.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Energi

Strøm­reg­ningen til skoler, barnehager og andre velferds­tjenester i Trøndelag gjør et enormt hopp i år, viser nye anslag. Lærere og helse­ar­bei­dere frykter vel­ferdskutt.

Overvåking

Norske fagfor­eninger er med på et storstilt, europeisk opprop med krav om at tek-giganten Palantir kastes ut av offentlig sektor.

Raudt

I eitt av dei sterkaste fylka til Raudt er det full splid om fyrste- og andre­kan­di­daten til fylkes­tinget.