Miljø

Skeptisk til miljømerking

Bare en av fem nordmenn tror produkter merket som bærekraftig og miljøvennlig faktisk er det.

JUNGEL: Klimavennlig såpe? Bærekraftig dopapir? Nordmenn har liten tillit til at produkter med disse merkelappene faktisk er bra for miljøet. Her står forbruker Johnny Hauge og ser på vaskemiddel på en Meny-butikk i Oslo. JUNGEL: Klimavennlig såpe? Bærekraftig dopapir? Nordmenn har liten tillit til at produkter med disse merkelappene faktisk er bra for miljøet. Her står forbruker Johnny Hauge og ser på vaskemiddel på en Meny-butikk i Oslo.

– Jeg mener disse begrepene blir misbrukt. Man bruker dem for å rettferdiggjøre noe.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Toll

USA mener Norge har dårlige regler for kjøp av varer produsert med tvangs­ar­beid, og gir høyere tollsats enn EU som straff. USA misforstår, sier stats­sek­retær Andreas Kravik (Ap).

Kommuneøkonomi

I juni døde 16 personer av drukning i Norge. Mari Morken i bydel Alna i Oslo fortviler etter at bydelen vil legge ned det kommunale svømme­hall­til­budet.

Ministernes mester

Lubna Jaffery mangler allierte og penger til å få store gjen­nom­slag