Lakseskatt

Mot snuoperasjon i LO: Ja til lakseskatt

Fellesforbundet har stått steilt på sitt nei til grunnrenteskatt for oppdretts-næringen. Nå snur de, og dermed snur LO.

Lakseskatt: Leder i Fagforbundet Mette Nord og leder i Fellesforbundet Jørn Eggum har stått mot hverandre i spørsmålet om lakseskatt. Nå kan de vende seg mot LO-leder Peggy Hessen Følsvik (med ryggen til) i enighet om et ja til grunnrenteskatt for oppdrettsnæringen. Foto: Tom Henning BratlieLakseskatt: Leder i Fagforbundet Mette Nord og leder i Fellesforbundet Jørn Eggum har stått mot hverandre i spørsmålet om lakseskatt. Nå kan de vende seg mot LO-leder Peggy Hessen Følsvik (med ryggen til) i enighet om et ja til grunnrenteskatt for oppdrettsnæringen. Foto: Tom Henning Bratlie

I dag møter tillitsvalgte og ansatte i oppdrettsindustrien opp foran Stortinget i protest mot regjeringens forslag om å innføre en grunnrenteskatt for oppdrettsnæringen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Reportasje

Oslo: Mens én gruppe jøder hevet stemmen for palestinsk frigjøring, advarte den andre mot propa­le­stinske slagord

Økonomi

Norges Bank videre­fører rente­ni­vået. Det kan gi press både på po­li­ti­kerne og lønns­opp­gjøret.

Lo

Den sterke Frp-vinden i LO snudde før valet. Arbei­dar­par­tiet og dei raudgrøne partia sopte inn støtte frå to tredje­de­lar av LOs medlemmar, ifølge Opinion.