Lakseskatt

Mot snuoperasjon i LO: Ja til lakseskatt

Fellesforbundet har stått steilt på sitt nei til grunnrenteskatt for oppdretts-næringen. Nå snur de, og dermed snur LO.

Lakseskatt: Leder i Fagforbundet Mette Nord og leder i Fellesforbundet Jørn Eggum har stått mot hverandre i spørsmålet om lakseskatt. Nå kan de vende seg mot LO-leder Peggy Hessen Følsvik (med ryggen til) i enighet om et ja til grunnrenteskatt for oppdrettsnæringen. Foto: Tom Henning BratlieLakseskatt: Leder i Fagforbundet Mette Nord og leder i Fellesforbundet Jørn Eggum har stått mot hverandre i spørsmålet om lakseskatt. Nå kan de vende seg mot LO-leder Peggy Hessen Følsvik (med ryggen til) i enighet om et ja til grunnrenteskatt for oppdrettsnæringen. Foto: Tom Henning Bratlie

I dag møter tillitsvalgte og ansatte i oppdrettsindustrien opp foran Stortinget i protest mot regjeringens forslag om å innføre en grunnrenteskatt for oppdrettsnæringen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Adhd

Flere kommer til St. Olavs i Trondheim med psykose etter å ha gått på ADHD-medisin, forteller overlegene Andreas Jarlalein Knutsen og Astri Vetlesen.

Økonomi

Det er helt reelle økonomiske problem­stil­linger som gjør folk bekymret over egen og norsk økonomi, mener sjeføkonom Roger Bjørnstad.

Klima

I dag tillater Norge bare fangst av vågehval, men det vil Måsøy-ordfører Ingrid Majala ha slutt på. Hun vil åpne for fangst av knølhval på 30 tonn, men regje­ringen er skeptisk.