Lakseskatt

Mot snuoperasjon i LO: Ja til lakseskatt

Fellesforbundet har stått steilt på sitt nei til grunnrenteskatt for oppdretts-næringen. Nå snur de, og dermed snur LO.

Lakseskatt: Leder i Fagforbundet Mette Nord og leder i Fellesforbundet Jørn Eggum har stått mot hverandre i spørsmålet om lakseskatt. Nå kan de vende seg mot LO-leder Peggy Hessen Følsvik (med ryggen til) i enighet om et ja til grunnrenteskatt for oppdrettsnæringen. Foto: Tom Henning BratlieLakseskatt: Leder i Fagforbundet Mette Nord og leder i Fellesforbundet Jørn Eggum har stått mot hverandre i spørsmålet om lakseskatt. Nå kan de vende seg mot LO-leder Peggy Hessen Følsvik (med ryggen til) i enighet om et ja til grunnrenteskatt for oppdrettsnæringen. Foto: Tom Henning Bratlie

I dag møter tillitsvalgte og ansatte i oppdrettsindustrien opp foran Stortinget i protest mot regjeringens forslag om å innføre en grunnrenteskatt for oppdrettsnæringen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Utdanning

Hver tredje norske 15-åring sliter med lesing, ifølge Pisa. Elevor­ga­ni­sa­sjonens leder Zaid Norzai Ahmmad mener leselysten må få større plass.

Laks

Gener fra villaksen i norske elver kan brukes til å bygge opp nye bestander.

Natur

Mer enn en tredel av arealet i Grane kommune er vernet. Det bør ikke kommunen tape på, mener ordfører Raymond Fagerli (Sp).