Lakseskatt

Mot snuoperasjon i LO: Ja til lakseskatt

Fellesforbundet har stått steilt på sitt nei til grunnrenteskatt for oppdretts-næringen. Nå snur de, og dermed snur LO.

Lakseskatt: Leder i Fagforbundet Mette Nord og leder i Fellesforbundet Jørn Eggum har stått mot hverandre i spørsmålet om lakseskatt. Nå kan de vende seg mot LO-leder Peggy Hessen Følsvik (med ryggen til) i enighet om et ja til grunnrenteskatt for oppdrettsnæringen. Foto: Tom Henning BratlieLakseskatt: Leder i Fagforbundet Mette Nord og leder i Fellesforbundet Jørn Eggum har stått mot hverandre i spørsmålet om lakseskatt. Nå kan de vende seg mot LO-leder Peggy Hessen Følsvik (med ryggen til) i enighet om et ja til grunnrenteskatt for oppdrettsnæringen. Foto: Tom Henning Bratlie

I dag møter tillitsvalgte og ansatte i oppdrettsindustrien opp foran Stortinget i protest mot regjeringens forslag om å innføre en grunnrenteskatt for oppdrettsnæringen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kommunemåling

Frp og Høyre får til sammen 47,9 prosent på menings­må­lingen for kommune­valget. Makta skal brukes til å fjerne eien­doms­skatten, forteller Frp-topp i Birkenes.

Barnevern

Da politiet gransket straffe­his­to­rikken til ansatte i barne­verns­sel­skapet Bevisstung, fant de flere alvorlige lovbrudd som ikke ble fanget opp av politi­at­tes­tene.

Meiningsmåling

Frp går inn i hausten med si beste måling nokon sinne. Høgre har aldri vore så upopulære som no.