Lakseskatt

Mot snuoperasjon i LO: Ja til lakseskatt

Fellesforbundet har stått steilt på sitt nei til grunnrenteskatt for oppdretts-næringen. Nå snur de, og dermed snur LO.

Lakseskatt: Leder i Fagforbundet Mette Nord og leder i Fellesforbundet Jørn Eggum har stått mot hverandre i spørsmålet om lakseskatt. Nå kan de vende seg mot LO-leder Peggy Hessen Følsvik (med ryggen til) i enighet om et ja til grunnrenteskatt for oppdrettsnæringen. Foto: Tom Henning BratlieLakseskatt: Leder i Fagforbundet Mette Nord og leder i Fellesforbundet Jørn Eggum har stått mot hverandre i spørsmålet om lakseskatt. Nå kan de vende seg mot LO-leder Peggy Hessen Følsvik (med ryggen til) i enighet om et ja til grunnrenteskatt for oppdrettsnæringen. Foto: Tom Henning Bratlie

I dag møter tillitsvalgte og ansatte i oppdrettsindustrien opp foran Stortinget i protest mot regjeringens forslag om å innføre en grunnrenteskatt for oppdrettsnæringen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Vm i fotball

Det har vært et voldsomt adrena­l­infall etter at Norge røk ut mot England i fotball-VM. Norsk-britiske Edward John Hughes har kjent på hele følel­ses­spek­teret.

Ministernes mester

Sjølv dei som hatar politikken hans, må innrømme at landbruks­mi­nister Nils Kristen Sandtrøen er umogleg å mislike.

Industri

Interessen for norske mineraler øker sterkt. Mange selskap ønsker ny gruvedrift. Myndig­he­tene vet ikke hvor mange utlen­dinger som søker om leterett.