Lakseskatt

Forbereder anslag mot lakseper­mit­te­ringer

Det bygger seg opp en vilje på Stortinget til å endre på lakseoppdretternes rause permitteringsordning.

Varslet: Laksegiganten Salmar har sendt permitteringsvarsel til 851 ansatte. Ledelsen hevder at varslene kommer som følge av forslaget til ny lakseskatt. Her er ansatte i sving på Salmar-anlegget på Frøya i Trøndelag. Fra 1. januar kan 748 av de rundt 900 her ikke ha en jobb å gå til. Foto: Jo Skårderud

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Innvandring

Trygve Slagsvold Vedum meiner at alle som er for små for­skjel­lar og ein raus vel­ferds­stat, bør vere for ein streng innvand­rings­po­li­tikk.

Tankesmier

Manifest sam­arbeider gjerne med Agenda, men vil ikkje slå seg saman.

Utenriks

Det er ingen tvil om at Grønland tilhører Danmark, slår stats­sek­retær Andreas Kravik (Ap) fast. Han kaller Donald Trumps uttalelser «helt uaksep­table».