Lakseskatt

Forbereder anslag mot lakseper­mit­te­ringer

Det bygger seg opp en vilje på Stortinget til å endre på lakseoppdretternes rause permitteringsordning.

Varslet: Laksegiganten Salmar har sendt permitteringsvarsel til 851 ansatte. Ledelsen hevder at varslene kommer som følge av forslaget til ny lakseskatt. Her er ansatte i sving på Salmar-anlegget på Frøya i Trøndelag. Fra 1. januar kan 748 av de rundt 900 her ikke ha en jobb å gå til. Foto: Jo Skårderud

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Energi

Strøm­reg­ningen til skoler, barnehager og andre velferds­tjenester i Trøndelag gjør et enormt hopp i år, viser nye anslag. Lærere og helse­ar­bei­dere frykter vel­ferdskutt.

Overvåking

Norske fagfor­eninger er med på et storstilt, europeisk opprop med krav om at tek-giganten Palantir kastes ut av offentlig sektor.

Raudt

I eitt av dei sterkaste fylka til Raudt er det full splid om fyrste- og andre­kan­di­daten til fylkes­tinget.