Lakseskatt

Vil ikke kritisere masseper­mit­tering

LO-forbund «har forståelse» for at laksenæringen har sendt permitteringsvarsel til 1300 ansatte.

Tillit: – Jeg ser ikke for meg at noen av våre tillitsvalgte bare har slukt en fortelling fra selskapene rått. Jeg har selv vært tillitsvalgt på gulvet før jeg ble en del av forbundsledelsen. Man har sett at selskapene har vært opptatt av arbeidsplasser og av lokalsamfunn, sier forbundssekretær i NNN, Yngve Hansen. Tillit: – Jeg ser ikke for meg at noen av våre tillitsvalgte bare har slukt en fortelling fra selskapene rått. Jeg har selv vært tillitsvalgt på gulvet før jeg ble en del av forbundsledelsen. Man har sett at selskapene har vært opptatt av arbeidsplasser og av lokalsamfunn, sier forbundssekretær i NNN, Yngve Hansen.

I dag har finansminister Trygve Slagsvold Vedum invitert de største aktørene i laksenæringen til et oppklaringsmøte om forslaget om grunnrentebeskatning.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Overvåking

Norske fagfor­eninger er med på et storstilt, europeisk opprop med krav om at tek-giganten Palantir kastes ut av offentlig sektor.

Raudt

I eitt av dei sterkaste fylka til Raudt er det full splid om fyrste- og andre­kan­di­daten til fylkes­tinget.

Epstein-saken

Det er lett å skjønne at kontroll­ko­mi­teen ville vise handle­kraft med Epstein-høringen, sier jusspro­fessor Eirik Holmøyvik.