Nytt parti

Seiler i medvind

Industri- og Næringspartiet har flere medlemmer enn Venstre og kan få sitt gjennombrudd i valget. Skuffelse over Ap forklarer veksten, mener partilederen.

VIND I SEILENE: Partileder Owe Waltherzøe og Industri-og Næringspartiet opplever vekst i både medlemstall og på meningsmålinger. VIND I SEILENE: Partileder Owe Waltherzøe og Industri-og Næringspartiet opplever vekst i både medlemstall og på meningsmålinger.

Arbeiderpartiet har mange problemer. Et stadig større av dem heter Industri- og næringspartiet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Raudt

I eitt av dei sterkaste fylka til Raudt er det full splid om fyrste- og andre­kan­di­daten til fylkes­tinget.

Epstein-saken

Det er lett å skjønne at kontroll­ko­mi­teen ville vise handle­kraft med Epstein-høringen, sier jusspro­fessor Eirik Holmøyvik.

Barnevern

Raudt lanserar grep for å halde kriminelle unna private barne­verns­in­sti­tu­sjonar. Det hjelper ikkje, meiner tidlegare barne- og fami­lie­mi­nister Kjersti Toppe.