SV

Åpent for lederkamp

Audun Lysbakken gir seg om SV-leder. Nestleder Kirsti Bergstø håper partiet vil bygge videre på Lysbakkens prosjekt.

GIR SEG: Da Audun Lysbakken gikk på som SV-leder, brukte han de første årene på kamp mot sperregrensa. Han forlater lederposten i et parti som tidvis ser 10-tallet på målingene. GIR SEG: Da Audun Lysbakken gikk på som SV-leder, brukte han de første årene på kamp mot sperregrensa. Han forlater lederposten i et parti som tidvis ser 10-tallet på målingene.

Audun Lysbakken tar ikke gjenvalg, og går av som SV-leder når partiet samles til landsmøte i mars neste år.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Politikk

Kriselov

Nå vil Stortinget ha en fast oppskrift for hvordan regje­ringen skal holdes i øra i krisetider.

Politikk

Professor Glenn Diesen blir skulda for å drive med russisk propaganda. No er han første­kan­didat til Stortinget for partiet Fred og rettferd.

Arbeidsliv

Trygve Slagsvold Vedum (Sp) meiner at Ap-regjeringa har forlate prinsippa sine når den nektar å gjere noko med penge­bru­ken i Statkraft.