Krever at de rike tar regningen

Rike land har ikke villet påta seg økonomisk ansvar for klimaødeleggelser. Det må de gjøre nå, sier Tasneem Essop, leder i Climate Action Network.

ØDELEGGELSE: Mennesker vasser rundt ruinene av et hus som kollapset etter kraftig monsunregn i Jaffarabad-distriktet i Pakistan 31. august. Flomkatastrofen regnes som den mest alvorlige i landets nyere historie. FOTO: FIDA HUSSAIN, AFP/NTBØDELEGGELSE: Mennesker vasser rundt ruinene av et hus som kollapset etter kraftig monsunregn i Jaffarabad-distriktet i Pakistan 31. august. Flomkatastrofen regnes som den mest alvorlige i landets nyere historie. FOTO: FIDA HUSSAIN, AFP/NTB
  • Det var ingen som reagerte da det begynte å regne i Pakistan i juni. Men så ble regnet kraftigere og kraftigere. Og det stoppet aldri.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Naturvern

I Hammerfest risikerer 27 natur­ver­nere å bli dømt for sivil ulydighet mot kobber­gruva Nussir.

Arbeidsliv

Fagfor­bundet krevde tillegg for arbeid på kveld og natt, men NHO sa nei.

Diplomati

Mener historien vil dømme europeerne hardt