Sp

Får støtte til å stå oppreist

Skrekkmålinger til tross – Senterpartiets fylkesledere avviser debatt om regjerings-exit:

VIL BLI: Sps oppslutning har kollapset etter at partiet fikk regjeringsmakt. Men partiets fylkesledere avviser bestemt at løsningen er å forlate regjeringen. Foto: Aleksandra Hanna Pestka VIL BLI: Sps oppslutning har kollapset etter at partiet fikk regjeringsmakt. Men partiets fylkesledere avviser bestemt at løsningen er å forlate regjeringen. Foto: Aleksandra Hanna Pestka

Fra 20 prosent i valgkampen til 13,5 prosent på valgdagen. Og fra 13-tallet til 8, 7, 6, 5, og så på en Norstat-måling denne uka: 4,3 prosent.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Våpenproduksjon

Regje­ringen setter av milliarder til våpen­pro­duk­sjon. Derfor forventer Stortinget at det settes tydelige krav til produ­sen­tene. Rødt vil ha forsik­ringer om at norske våpen ikke benyttes i an­greps­krig.

Ministernes mester

Ingen energi­mi­nister har sete lengre enn elekt­ro­mon­tøren Terje Aasland. Men noko særleg ny kraft­pro­duksjon har det ikkje blitt mens Aasland har styrt.

Ministernes mester

For Tungt engasje­ment, mener ekspertene