Klima

Har gitt opp 1,5-gradersmålet

Norske sivilsamfunnsorganisasjoner forbereder seg på klimatoppmøtet neste uke:

VETERAN: Svein Tveitdal – her på Grønland i Oslo – har fulgt nesten alle klimatoppmøtene siden det første ble avholdt i 1995. Han mener det er viktig for sivilsamfunnet å delta, selv om resultatene er skuffende. Aleksandra Hanna PestkaVETERAN: Svein Tveitdal – her på Grønland i Oslo – har fulgt nesten alle klimatoppmøtene siden det første ble avholdt i 1995. Han mener det er viktig for sivilsamfunnet å delta, selv om resultatene er skuffende. Aleksandra Hanna Pestka

– Jeg har fulgt disse møtene siden starten, og det har egentlig vært det samme hele veien. Cop har ikke klart å levere den klimapolitikken som forskerne sier er nødvendig, sier Svein Tveitdal.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Forsvar

Hva skjedde da fiskebåten «Utvik Senior» forliste i 1978? Stor­tin­gets kontroll­ko­mité vil innkalle Forsvaret og hemmelige tjenester for å få svar.

Kunstig intelligens

Hans Christian Holte, ny sjef for KI Norge, er enda ivrigere på trygg offentlig for­valt­ning enn på kunstig intel­li­gens.

Gaza-flotiljen

Norske Richard Andersen sier han og andre aktivister ble utsatt for et syste­matisk volds­re­gime i israelsk fangenskap.