Klima

Har gitt opp 1,5-gradersmålet

Norske sivilsamfunnsorganisasjoner forbereder seg på klimatoppmøtet neste uke:

VETERAN: Svein Tveitdal – her på Grønland i Oslo – har fulgt nesten alle klimatoppmøtene siden det første ble avholdt i 1995. Han mener det er viktig for sivilsamfunnet å delta, selv om resultatene er skuffende. Aleksandra Hanna PestkaVETERAN: Svein Tveitdal – her på Grønland i Oslo – har fulgt nesten alle klimatoppmøtene siden det første ble avholdt i 1995. Han mener det er viktig for sivilsamfunnet å delta, selv om resultatene er skuffende. Aleksandra Hanna Pestka

– Jeg har fulgt disse møtene siden starten, og det har egentlig vært det samme hele veien. Cop har ikke klart å levere den klimapolitikken som forskerne sier er nødvendig, sier Svein Tveitdal.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

En fersk rapport viser at formuen til verdens milli­ar­dærer vokser fort. I Norge trenger vi en regje­ring­sopp­nevnt forskjell­s­kom­mi­sjon, mener Agenda-rådgiver.

Miljø

Stats­for­val­teren i Troms og Finnmark vil rive ulovlige rein­gjer­der. Disse er til hinder både for vilt og ferdsel i naturen.

Fredsprisen

Tyst fra Nobel­ko­mi­teen: – Jeg kan ikke si noe, så du trenger ikke forsøke engang