Forsvar

Vil ha åpenhet om medaljer

Offisersforbund-leder etter avsløring om forsvarssjefens Afghanistan-operasjon:

MEDALJER: Forsvarssjef Eirik Kristoffersen ble tildelt den høyeste utmerkelsen i Forsvaret etter en operasjon i Afghanistan. Her fra et tidligere intervju.FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning BratlieMEDALJER: Forsvarssjef Eirik Kristoffersen ble tildelt den høyeste utmerkelsen i Forsvaret etter en operasjon i Afghanistan. Her fra et tidligere intervju.FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning Bratlie

En militæroperasjon for å ta til fange en Taliban-leder like utenfor Kabul i september 2007 var del av bakgrunnen for at nåværende forsvarssjef Eirik Kristoffersen fikk æresutmerkelsen Krigskorset med sverd.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Streik

Mens kokk Sindre Finnøy og kollegene kjemper for en lønn å leve av, tjener kundene de serverer i DNB-bygget, langt mer.

Streik

NHO Service og Handel-sjefen refser ventetida på sykepenger i Nav. Nå ber han regje­ringen ta ansvar for streike­kon­flikten.

Trygdeskandalen

Jusspro­fessor Mads Andenæs mener den nylig frigitte Nav-rapporten viser at staten ikke er til å stole på.