Priser

Bedrifter på dypt vann

Med høye strømpriser og økte renter ser mange seg nødt til å nedbemanne:

KAN FALLE I FISK: Flyvefisken i Oslo har få steder å kutte kostnader. – Vi er bare to som jobber her, så det er vanskelig å nedbemanne, sier Helge Selebø. Christopher OlssonKAN FALLE I FISK: Flyvefisken i Oslo har få steder å kutte kostnader. – Vi er bare to som jobber her, så det er vanskelig å nedbemanne, sier Helge Selebø. Christopher Olsson

– Her hos oss har vi ikke så mye å spare på. Vi skrur av lyset på do, ellers er det ikke så mye vi kan gjøre, sier Helge Selebø.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

NHO vil redusere bøtene til bygg­sel­skap som bryter reglene. Det kan føre til flere lovbrudd, advarer leder av Bygnings­ar­bei­dernes Forening.

Arbeidsliv

Utfallet av togst­reiken blir samkjøring av lønna i Vy og Flytoget.

Samferdsel

Siden 2024 har Nordlands­banen manglet ett av fire diesel­lo­ko­motiv. Grane-ordfører Raymond Fagerli er gått tom for tålmo­dighet: – Nordlands­banen er en tragedie.