Landsmøte

Strid om profitt

Fagforbundet er ikke forent om forbud mot profitt på velferd:

UENIGE: Leder av Fagforbundet Helse og Sosial i Oslo Stine Westrum kjemper for at Fagforbundets prinsipprogram fortsatt skal knesette forbud mot profitt i velferden. Aleksandra Hanna PestkaUENIGE: Leder av Fagforbundet Helse og Sosial i Oslo Stine Westrum kjemper for at Fagforbundets prinsipprogram fortsatt skal knesette forbud mot profitt i velferden. Aleksandra Hanna Pestka

– Skal man hente ut profitt, må det gå på bekostning av noe, det er de ansattes lønn og pensjon, sier Stine Westrum.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Når menn i industrien legger rammene for lønns­opp­gjøret, er det bra for kvinner i offentlig sektor, mener LO-toppene Helene Skeibrok og Marianne Solberg.

Tommy olsen-saken

Tommy Olsen har dokumenter tusenvis av bilder og videoer fra flykt­nin­ger som blir utsatt for menneske­ret­tig­hets­brudd utenfor kysten av Hellas. Nå frykter han for sin egen retts­sik­kerhet.

Økonomi

Rente­øk­ninger vil gjøre alt vondt verre, mener LO-økonom Roger Bjørnstad