Forsvar

Byr på boliger

Evenes investerer for at forsvarsansatte skal bosette seg:

INGEN PENDLERBOLIG: Boligbygging står på agendaen til Evenes-ordfører Terje Bartholsen (Ap). Her står han med Andius Macas (til venstre) i Grovfjord Bygg, som bygger 28 leiligheter i gangavstand til Nye Evenes flystasjon. Målet er at de som pendler, skal bosette seg. Ole Magnus RappINGEN PENDLERBOLIG: Boligbygging står på agendaen til Evenes-ordfører Terje Bartholsen (Ap). Her står han med Andius Macas (til venstre) i Grovfjord Bygg, som bygger 28 leiligheter i gangavstand til Nye Evenes flystasjon. Målet er at de som pendler, skal bosette seg. Ole Magnus Rapp

– Om vi ikke satser, så taper vi, sier ordfører Terje Bartholsen (Ap) i Evenes.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Mens elevar, foreldre og rektor var fornøgde, likte ikkje lærarane heildags­skule. Etter to og eit halvt år gjekk Haugesund kommune tilbake til SFO.

«utvik senior»-forliset

Ap og Høyre åpner for en ny uavhengig gransking av myndig­he­tenes håndtering av «Utvik Senior»-forliset.

Arbeidsliv

Flyge­le­der­kon­flikten handler om pause­ord­ninger og tilpassing av arbeidet til ulike livsfaser, ikke lønns­til­legg, sier fagfor­enings­leder Robert Gjønnes.