Kirkemøte

Strides om felles linje

Årets kirkemøte skal løse langvarig konflikt med røtter tilbake til reformasjonen:

STRID: Striden om er ikke fullt så gammel som Nidarosdomen – den strekker seg bare tilbake til 1500-tallet, men nå skal altså Martin Enstad (til venstre) i Presteforeningen og Svein Inge Thorstvedt i Nettverk for fellesrådene være med å avgjøre arbeidsgiverlinja til Den norske kirke. Det skjer under Kirkemøtet i Trondheim. Glen MuskSTRID: Striden om er ikke fullt så gammel som Nidarosdomen – den strekker seg bare tilbake til 1500-tallet, men nå skal altså Martin Enstad (til venstre) i Presteforeningen og Svein Inge Thorstvedt i Nettverk for fellesrådene være med å avgjøre arbeidsgiverlinja til Den norske kirke. Det skjer under Kirkemøtet i Trondheim. Glen Musk

I 1536 endte det med drap.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Eu

EU-av­stem­ningen på Island kan gi den norske ja-sida vind i seilene. Men roingen under fotball-VM gjorde nordmenn mer motstands­dyk­tige mot EU, tror Sps Geir Pollestad.

Ministernes mester

I sin iver etter å styrke forholdet til europeiske allierte har forsvars­mi­nister Tore O. Sandvik mistet dagens militære beredskap av syne, mener tidligere gene­ral­løytnant Robert Mood.

22. juli

Yasir Mohamed (21) og Sigrid Solberg Pedersen (18) mener skolene må ta et større ansvar for å snakke med ungdommer om 22. juli.