Lærarstreik

Sparer millionar på streik

For kvar dag lærarane streikar, sparer landets kommunar millionar i lønnsutgifter:

UTE: I Bergen er 1109 lærarar er i streik. Det sparar kommunen for 3,5 millionar kroner dagen. Her er streikande samla på Torgallmenningen i førre veke. FOTO: MARTIN ÅRSETH Martin Årseth, KlassekampenUTE: I Bergen er 1109 lærarar er i streik. Det sparar kommunen for 3,5 millionar kroner dagen. Her er streikande samla på Torgallmenningen i førre veke. FOTO: MARTIN ÅRSETH Martin Årseth, Klassekampen

Etter den siste opptrappinga måndag er 1109 lærarar i streik i Bergen. Ei følge av streiken er at kommunen sparer millionar av kroner som skulle gått til lærarlønn.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Svalbard

Tidligere har isbjørnen på Svalbard holdt seg unna reinen, men med mindre is må den leite etter mat på annet vis.

Én gang har Fridtjof Klareng Dale aksjonert mot norsk olje­lei­ting. Prisen ble fotlenke og 1,2 millioner kroner.

Rødt

Rødt Oslo har valgt Siavash Mobasheri og Jorunn Folkvord som sine topp­­kandidater. Utfordrer Maren Njøs Kurdøl er ute av kampen.