Raudt

Vil halde seg på utsida

Siavash Mobasheri kan bli Raudts listetopp i Oslo

Får refs frå dagens Raudt-topp

VIL PÅ TOPP: Siavash Mobasheri meiner at han har mykje å bidra med som førstekandidat for Raudt, men ikkje nødvendigvis som del av eit byråd. Her i Oslo rådhus. Fartein RudjordVIL PÅ TOPP: Siavash Mobasheri meiner at han har mykje å bidra med som førstekandidat for Raudt, men ikkje nødvendigvis som del av eit byråd. Her i Oslo rådhus. Fartein Rudjord

Raudt har vakse til å bli ein viktig maktfaktor i Oslo-politikken dei siste åra. Bør partiet ta det neste skrittet og tre inn i det raudgrøne byrådet etter neste val?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Utdanning

Høyre mener de aller minste trenger mer skoletid. – Et kjempe­dår­lig forslag, mener lærer Torunn Vagland Stav, som får støtte av skole­fors­kere.

Arbeidsliv

Arbei­der­par­tiet lovet å reversere taxire­formen innen 100 dager etter 2021-valget. De bruker for lang tid, mener SV-leder Kirsti Bergstø.

Regjeringa

Arbei­dar­par­tiet kan være avhengige av Raudt for å vinne valet. Det er ikkje eit problem, seier Jonas Gahr Støre.