Raudt

Vil halde seg på utsida

Siavash Mobasheri kan bli Raudts listetopp i Oslo

Får refs frå dagens Raudt-topp

VIL PÅ TOPP: Siavash Mobasheri meiner at han har mykje å bidra med som førstekandidat for Raudt, men ikkje nødvendigvis som del av eit byråd. Her i Oslo rådhus. Fartein RudjordVIL PÅ TOPP: Siavash Mobasheri meiner at han har mykje å bidra med som førstekandidat for Raudt, men ikkje nødvendigvis som del av eit byråd. Her i Oslo rådhus. Fartein Rudjord

Raudt har vakse til å bli ein viktig maktfaktor i Oslo-politikken dei siste åra. Bør partiet ta det neste skrittet og tre inn i det raudgrøne byrådet etter neste val?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Kunstig intelligens

Hans Christian Holte har søkt på stillinga som direktør for den nye KI-etaten, berre eit halvår etter at han fekk sparken som Nav-sjef.

Rødt

Rødt-leder Marie Sneve Mar­ti­nussen er klar for å overkjøre regje­ringen. Hun vil lete «med lys og lykt» etter nye flertall, også med Fremskritts­par­tiet.

Regjeringa

Nest­leia­ren i Senter­par­tiet seier Sp ikkje har tenkt å bana veg for Høgre og Frams­tegs­par­tiet i regjering.