Energi

Ber om ekspress-pakke

Stortinget må vedta den nye energipakka til EU så raskt som råd er, seier MDG:

HAR DÅRLEG TID: Une Bastholm i Miljøpartiet Dei Grøne meiner at Noreg må innføre EUs fjerde energimarknadspakke – og det kvikt. Fartein RudjordHAR DÅRLEG TID: Une Bastholm i Miljøpartiet Dei Grøne meiner at Noreg må innføre EUs fjerde energimarknadspakke – og det kvikt. Fartein Rudjord

MDG meiner at det er heilt naudsynt at Stortinget handsamar den fjerde energimarknadspakka frå EU i denne stortingsperioden, og at saka ikkje trenerast meir.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Overvåking

Norske fagfor­eninger er med på et storstilt, europeisk opprop med krav om at tek-giganten Palantir kastes ut av offentlig sektor.

Raudt

I eitt av dei sterkaste fylka til Raudt er det full splid om fyrste- og andre­kan­di­daten til fylkes­tinget.

Epstein-saken

Det er lett å skjønne at kontroll­ko­mi­teen ville vise handle­kraft med Epstein-høringen, sier jusspro­fessor Eirik Holmøyvik.